JSW 850t користена машина за обликување со инјектирање

Детал за производот

Ознаки на производи

JSW 850t користена машина за обликување со инјектирање

Видео: https://youtu.be/6aq064dNRPQ

Дијаметар на завртки: 110мм.

Тежина на истрелот: 3000g (PP), 3500g (PS)

Растојание на лентата за врзување: 1040x1040mm

Дебелина на мувла: 570-1100мм

Отворен мозочен удар: 1210мм.

Отворање на дневната светлина: 2310мм

 

Машини Даксин (посетете нè по Чинаплас или Саемот во Кантон, многу близу)

-Од 200 единици користени машини за обликување со вбризгување во залиха

-Сите можат да бидат проверени во истиот магацин под еден покрив

-Се може да се напојува за тест-тест во работна состојба - После обезбедена поддршка за продажба: купете резервни делови, делови за машини за поправка или табла за PCB

- Друга опрема: Porcheson PLC, сушилка за бункери, авто-натоварувач, дробилка, чилер, водена кула, контролор на темпо контролор, компресор за воздух, ЦПУ, машина за палатирање, струг, машина за мелење ..


  • Претходно:
  • Следно:

  •  

  • Поврзани производи

    WhatsApp Интернет разговор!